O nas

Fundacja
Grupa Proelio

działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia.

Chcemy:

1

Tworzyć kulturę społeczną,

w której chroni się człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, chroni się rodzinę, małżeństwo, dzieci oraz wolność sumienia.
2

Inspirować i oddziaływać

na sumienia poprzez pokazywanie świadectw życia.
3

Edukować,

ukazywać prawdę, odkłamywać mity
4

Wpływać

na prawo i decyzje polityczne
5

Łączyć ludzi

podzielających nasze cele, aby ich głos stawał się bardziej słyszalny w przestrzeni publicznej

Działamy poprzez kampanie społeczne, poruszanie tematów związanymi z wartościami w mediach, aktywność w mediach społecznościowych.

Słowo „proelio” w języku łacińskim oznacza „walka” i pojawia się m.in. w egzorcyzmie do św. Michała Archanioła – „defende nos in proelio:” („wspomagaj nas w walce”). Nie mamy wątpliwości, że współcześnie toczy się ogromna walka o ludzkie życie i wartości na jakich ma się opierać świat.  Chcemy toczyć ją w myśl zasady „zło dobrem zwyciężaj”, promując prawdę, dobro i miłość.

Fundacja Grupa Proelio powołana została przez Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk i Zbigniewa Kaliszuka.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji UW i psychologii na Wydziale Psychologii w ramach MISH UW. Studiowała również w ramach rocznego stypendium na Uniwersytecie Wiedeńskim. Autorka i współautorka kilkunastu książek o poszukiwaniu sensu życia, miłości, radości i relacji człowieka z Bogiem oraz dziesiątek artykułów o takiej tematyce. Od 2013 r. zajmuje się działalnością w obronie życia, rodziny, wolności sumienia i wolności religijnej prowadząc kampanie społeczne w Polsce i zagranicą. W latach 2013-2018 była pierwszym menedżerem i dyrektorem kampanii dla organizacji CitizenGO w Polsce. Odpowiadała za szereg kampanii, w których łącznie wzięło udział prawie 900 tys. Polaków. Brała udział w konsultacjach społecznych na forach organizacji międzynarodowych, m.in. w ONZ w Nowym Jorku i Genewie czy instytucjach unijnych. W 2017 r. współorganizowała obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję", pod którą podpisało się blisko milion Polaków. Przygotowuje rozprawę doktorską w zakresie praw podstawowych. Pracowała także jako ekspert prawny dla dużej instytucji naukowej. Regularnie bierze udział w dyskusjach telewizyjnych i radiowych poruszających problematykę wartości życia i rodziny.
Zbigniew Kaliszuk
Zbigniew Kaliszuk
absolwent SGH, działacz społeczny i publicysta. Autor i redaktor książek: "Yes, we can! Powołani, by świadczyć", "Zmanipulowany umysł", "Katolik frajerem?", "Katolik ofiarą?", "Katolik talibem?". "Laboratorium Miłości. Przed ślubem", "Laboratorium miłości. Po ślubie". Laureat nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2014 w kategorii książek dla młodzieży. Twórca i redaktor naczelny (2012-2015) gazety „Niecodziennik”.
logo.png
Fundacja Grupa Proelio
proelio.pl

Obserwuj nas!

© 2024 Grupa Proelio. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search